VRF Sistemleri

VRF klima sistemleri, hastane, otel, iş merkezi gibi, birden fazla iç mekanın birbirinden bağımsız olarak iklimlendirilmesine ihtiyaç duyulan yapılarda yüksek konforu, esnekliği ve kurulum kolaylığı sebebiyle tercih edilmektedir.

VRF klima sistemleri, sahip oldukları Inverter teknolojisi sayesinde aynı zamanda yüksek enerji verimliliği de sunmaktadır. Değişken gaz debisi özelliği sayesinde sistem hangi iç mekanın (odanın ya da bölümün) ne kadar güce ihtiyacı olduğunu tespit ederek her iç mekana sadece ihtiyacı kadar gaz gönderir ve bununla orantılı olarak minimum enerji tüketimi ile ortamın konfor şartlarını sağlar.

  • Bireysel İklimlendirme Sistemi

  • Sistemin yıllık çalışma süresinde artış

  • Daha çok insan için daha iyi konfor kontrolü

  • Tüm binanın klima sisteminin kontrolü

Yüksek tasarım esnekliği

VRF sistemin iç ünite bağlanma oranı, dış ünitenin kapasitesinin %200 e kadar değişebilir. Böylece tek bir soğutucu sisteme bağlanabilen 128 iç ünite ile yüksek düzeyde çeşitlilik sağlanır. Oteller, işyerleri, konutlar, ve ofisler bu seçim aralığına göre dizayn edilir.

Kullanım alanlarında daha yüksek konfor ve tasarruf

Sisteme yüklemesi gereken soğutucu sirkülasyon miktarının daha kusursuzca kontrol edilebilmesini sağlayan inverter ve sabit hızlı kompresörüyle bağlantılı olarak kullanılan doğrusal basamak denetimi uygulaması konfor ve enerji tasarrufu sağlar. Bu aynı zamanda kapasite denetimi kullanımıyla rahat bir konfor olanağı sunar. Inverter kompresör değişken kapasitelerde enerji tasarrufunu, sabit hızlı kompresör maksimum performans sunumunu sağlamaktadır.

Yüksek güvenilirlik

Kompresörün başlatılma ve durdurulma sayısını azaltan denetimin yanı sıra, döngü denetimi sayesinde başlangıçtaki yük paylaşılır ve eşitlenir. Bu döngü, her bir kompresörün dayanıklılığını ve güvenilirliğini arttırır. Inverter teknolojisi sistemdeki tek inverter kompresörle sağlanırken, diğer standard kompresörlerle de tam kapasite yakalanması sağlanır.

Az alan işgali

VRF sistemleri kompakt dizaynları ve yüksek çalışma standartları sayesinde kurulum in daha az yer gerektirir. %33’e varan oranda alan tasarrufu sağlar.

Düşük ses seviyesi

VRF dış ünitelerde, yeni çift kat koruyuculu kasa ve büyük fan sayesinde çalışma gürültüsü azaltılmıştır. Gürültü seviyesi sessiz mod seçildiğinde normal işletim moduna göre 4-5 dB azaltılabilir. Yatak odaları ve sessizlik istenen diğer odalar için kullanışlı olan sessiz iç ünite seçim imkanları bulunmaktadır.

Ciloglusogutma.com Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Etkincreative.com tarafından yapılmıştır.